Evde Derinlemesine Cilt Temizliği

 

Gündelik hayatımda neredeyse her gün makyaj yaptığım için cildimi derinlemesine temizlemeye ve arındırmaya  önem veriyorum. Eskiden beri  en fazla uyguladığım cilt bakımım buhar maskesi sonra peeling.

Önceden buhar maskesi uygulamasını evde kendi yöntemlerimle yapardım, hatta evinde makine olmayanlar için kısaca özetlemem gerekirse;  Ortalama 1-2 Litre suyu kaynatıp derin bir kaba alırdım ve yüzümü tutardım, buhardan daha fazla yararlanmak için başımın üzerine bir havlu koyardım ve ortalama 15 dakika beklerdim.

 

Yaklaşık 2 sene önce Watsons’dan alışveriş yaparken yüz saunası makinesi olarak satılan bu makineyi aldım.dsc_0300

Çok daha az suyla bolca buhar sağlıyor ve ufak olduğu içinde az yer kaplıyor. Etki olarak buharı daha yoğun olduğu için normal uygulamadan biraz daha etkili diyebilirim ama şart mı derseniz de şart değil:) Yukarıda kısaca bahsettiğim şekilde de cildinize buhar uygulayabilirsiniz.

 

Buhar maskesine başlamadan önce cildimi güzelce temizliyorum,

thumbnail_img_4513

Ben makyajımı temizlerken her zaman köpüren makyaj temizleyiciler ile fırçalayarak temizlemeyi tercih ediyorum. Makyaj temizleyici ve cilt bakımı olarak The Body Shop’un Çay ağacı serisini kullanıyorum. Karma bir cilde sahip olduğum için  çalışanların tavsiyesi üzerine eskiden beri düzenli olarak kullandığım bir seri.

 

thumbnail_img_4514

 

Yüz fırçalarının kılları cildi tahriş etmeden temizlemesi için çok yumuşak olması gerekiyor. Ben Body Shop ya da Sephora marka fırçaları tercih ediyorum genelde.

Cildimi temizledikten sonra ortalama 10 dakika buhar makinesine yüzümü tutuyorum ve gözeneklerim açılmış oluyor. Peeling maskesi yapacağım zaman öncesinde hep buhar uygulaması yapmaya çalışıyorum çünkü temizlik etkisini çok arttırıyor.(tabi ki İnci’den önce çok daha kolaydı buna vakit ayırmak :)) Peelingden sonra da cildime gözeneklerimi sıkılaştırması için tonik uyguluyorum ve bir süre sonra da nemlendiriyorum. Önceden haftada bir yapıyordum ama son zamanlarda 15 günde bir yapabiliyorum. Cildinizin ihtityacına göre belli aralıklarla uygulayabileceğiniz basit bir arınma bakımı.

 

Cildin en temel ihtiyaçları nefes almak ve nemlenmek ise bu bakımda ikisini de yeterince almış oluyor ve bu uygulamayı yaptığınızın ertesi günü makyajınız bile daha güzel ışıldıyor:)

 

Sevgiler 🙂

 

 

Evde Derinlemesine Cilt Temizliği” üzerine 4 yorum

    1. Bu maske benim en çok uyguladığım cilt bakım maskesi, instagramda ne ile ilgili yazmamı istersiniz sorusuna en çok cilt bakımı olarak ne yapıyorsunuz yorumu gelmişti, kedi ile ilgili de tabi ki yazacağım 🙂

  1. Begüm hanım merhaba,bir de hem bebeğinizle ilgilenip hem de hergün nasıl bu kadar bakımlı olabildiğinize dair günlük bakımınızla ilgili bir yazı yazarsanız çok memnun olurum,sizi zevkle takip ediyorum.Sevgilerimle
    Bebişli ve kedili anne😊💋

  2. Begüm hanım kıyafetlerinizi çok begeniyorum neyi nerden aldığınızıda instagramda etiketlermisiniz sevgiler💓💓

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir