EasyFishoil Çocuklar ve Yetişkinler için Şeker İlavesiz Balık Yağı

 
Geçen haftalarda EasyFisoil Balık yağı ile ilgili detaylı bilgi almak için firmanın uzmanları ile bir araya geldik. O esnada yaptığım paylaşımlarda o kadar çok soru geldi ki, herkesin daha rahat ulaşabileceği bilgileri bu yazımda toplamaya karar verdim.

Balık Yağının içerdiği omega 3 yağ asitleri sayesinde beyin, zeka, görme duyusu ve sinir gelişimi için çok faydalı olduğunu biliyoruz. Bazı balık yağları kullanım sonrasında hem yetişkinlerde, hem de çocuklarda reflü ve ağıza balık tadı gelmesi gibi şikayetlere neden olur ve bu sebeple de kullanımı zorlaşır. Balık yağı hapını çocuklara sevimli göstermek ve maskelemek adına içlerine çok fazla şeker ve kimyasal ilave edildiğini eczanede ürünlerin içeriklerini incelediğinizde görebilirsiniz. İnci iştahsız ve zayıf bir bebek artık bunu bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum:) Ben bu zamana kadar balık yağı vermemiştim. EasyFishoil’in nasıl bir teknoloji ve titizlikle üretildiğini gördükten sonra vermeye başladım. Ürün Norveç’te üretildiği için çok fazla yasadan ve denetimden geçmesi gerekiyor. Denetimler Türkiye’de yapılan denetimlerden biraz daha detaylı. Gerçekten sağlıklı olmayan ürünleri piyasaya rahatlıkla süremiyorlar.

 

DSC_0403
Kısaca EasyFishoil’i diğer markalardan ayıran birkaç özellikten bahsetmek istiyorum. Öncelikle içine şeker ve yapay aroma katmıyorlar. Yapay aroma yerine gerçek portakal ve gerçek limon özü kullanıyorlar. Her bir tableti tek tek paketliyorlar ve bu da açıldıktan sonra kısalan şişe ömrü sorununu ortadan kaldırmış oluyor. Aradan zaman geçse de her bir tablet kapalı olduğu için içeriğinde bir değişme olmuyor. Bu sayede aynı zamanda ürünü çantanıza alıp dışarda da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

DSC_0404
Concordix denilen bir teknoloji sayesinde mide tarafından emilimi maksimum faydayı alacak şekilde ayarlanmıştır (bu da piyasada bulunan balık yağlarından %44 daha fazla fayda olarak hesaplanmıştır.) ve yine bu teknoloji sayesinde reflü ve gaz şikayetleri de ortadan kalkmış oluyor.  Ben kendimden örnek verecek olursam küçükken ablamla ikimize annemin nasıl zar zor balık yağı içirmeye çalıştığını hatırlıyorum:) Ben sürekli direnirdim içmemek için çünkü gerçekten tadı ve kokusu uzun süre ağızda kalırdı. EasyFishoil’in tadına baktığımda jelimsi ve portakallı limonlu bir tablet olduğunu gördüm. İçmeyecek çocuk olursa da çok azdır, kesinlikle kendi istekleri ile tüketirler bence.   EasyFishoili çiğnemeye başlayan her çocuk tüketebiliyor. Ben İnci’ye yine de 2-3 parça halinde vermeyi tercih ediyorum. İnci de herhangi bir balık yağı kokusu almadığı için Easyfishoil’i seve seve kullanıyor. Aynı zamanda ben de denedim, gerçekten tadı mükemmel.

Umarım tüm sorularınızın cevabını yazıda bulabilmişsinizdir.
Sevgiler 🙂

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir