Gelinlik detaylarım:)

Herkese Selamlar !

Yaz dönemi yaklaşırken yeni gelin adaylarımızın karar verme sürecinde sona yaklaşıldığını düşünerek kendi gelinlik seçimimle ilgili bir yazı paylaşmak istedim..

Umarım hepiniz için yardım ve fikir kaynağı olsun..:)

Gelinlik seçimi öncesinde genelde akıllarda belli bir modele ya da tarza yönelme oluyor. Olsa da olmasa da zaten gelinlik denemeye gittiğinizde hiç düşünmediğiniz bir model üzerinize o kadar çok yakışıyor ki aklınızdaki tarzdan tamamıyla farklı bir gelinlik seçebiliyorsunuz:) Ben kendim için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, çünkü aklımdaki modelin dışında olan gelinlikleri denediğimde de kararım hiç değişmedi..

 Hep hayallarimde olan gelinlik; kolları kabarık eteği Prenses model ve arkasında puf bir fiyonk…  

 

İnternet üzerinden kabarık kollu gelinlik modellerini ararken sadece Hüsniye Modaevinde bu tarz bir gelinlik olduğunu gördüm ve ilk randevumu oraya aldım:) Gittiğimde o gelinlğin yıllar öncesinden kalma bir model olduğunu  öğrendim ve diğer modellere baktım:)
 Gelinlikçileri gezdiğinizde tam hayallerinizdeki modeli bulamazsanız hazır gelinlik satan yerleri değil, dikim evlerini tercih etmelisiniz ki zaten çoğu gelinlikçi aynı zamanda dikim evi.
Ben bu gelinliği denediğimde işlemesini ve üzerimde duruşunu çok beğendim, ama tabii ki her zamanki gibi kendimi garantiye almak istediğimden ortalama 10 gelinlikçiden daha randevu alıp bir sürü gelinlik modeli denedim… En sonunda geldiğim yer yine ilk denediğim yerdi… Hayalimdeki modele uyarlamak için ufak bir iki detay eklenecekti o kadar…
Gelinliğim işlemeli olduğu için işlemesiz bir duvak ve abartılı olmayan bir taç tercih ettim:)
Daha düz gelinliklerde kenarları fransız danteli duvaklar da çok asil ve gösterişli duruyor. 
Hüsniye Moda evi çok uzun yıllardan beri hizmet veren ve gelinleri yorup yıpratmadan istekleri doğrultusunda hareket eden bir yer. Kendi adıma çok memnun kaldığım için sizlerle içim rahat bir şekilde paylaşıyorum…
Gelinlik işimi içime çok sinerek hallettikten sonra ikinci önemli detaylardan biri olan ayakkabı seçimine geldi sıra. Hem gelinlikçime hem de etrafıma danıştığımda çoğunluk bana bağdat caddesindeki Divanni ayakkabıcısını önerdi. Rahatlık garantisi olduğu için başka hiçbir yere bakmadan oradan almayı tercih ettim. Çalışma şekilleri ayağınızın kalıbını alarak, tam ayağınıza göre, sizin istediğiniz topuk boyunda ve birçok model seçeneği ile özel üretim yapmaları.
Ben de oraya gittiğimde en çok bu modeli beğendim.. Aslında bilekten bağlı ayakkabıların çok rahat olmadığı söylenir ama ben ayakkabımla ilgili hiç sorun yaşamadım… O gün beni hiç yarı yolda bırakmadılar:) Size de Divanni markasını içim rahat bir şekilde tavsiye ederim…
Vee gelelim gelinlikte saç ve makyaj seçimine:) Gündelik hayatımızda da güzel görünmenin sırrı saç ve makyajdan geçiyor.. Saçımız ve makyajımız yerindeyse giydiğimiz düz siyah ya da düz beyaz bir t-shirt bile üzerimize çok yakışabilir (güzel bir kolyeyle de tamamlarsak hatta harika olur:))
Ben gelinlik makyajının gündelik hayatta kullandığımız ve bizi en çok mutlu edip iyi hissettiren makyaja çok yakın olmasından yanayım. Özel bir gün olduğu için makyaj da çok abartıldığı zaman hem gecenin sonunda yüze takılmış bir maskeye dönüşebilir hem de hava almayan cildimiz makyajı atma çabasından istenmeyen görüntülere yol açabilir.
 O dönem makyajım ve saçım konusunda kendimi birilerine teslim etmekte biraz karasızdım. Bazı yerlere makyaj provasına gitmeme rağmen kendi yaptığım makyaj kadar beğenmedim yüzümde kalıp gibi durduğu hissini uyandırdılar. Ben de biraz araştırmayla gündelik yaptığım makyajın biraz daha kalıcı olanını ve biraz daha gözlerimi ortaya çıkaran bir versiyonunu yapmaya karar verdim. Kryolana gidip gelin makyajında kullanılan su bazlı fondöteninden cildime deneme yaptırarak satın aldım. Aynı şekilde makyaj sabitleyici spreyini de. Zaten normalde de elimde makyaj malzemelerim olduğu için ayrıntılı bir alışveriş yapmama gerek kalmadı.  Birçok insan için makyajını kendisinin yapması bir risktir. Benim için tam tersiydi. Belki o dönem gittiğim provalarda gerçekten iyi bir makyöze denk gelip memnun kalsaydım tabii ki makyajımı dışarda yaptırırdım.

 

Saçım konusunda da yıllardır yaşadığımız bölgede yıllardır tanıdığımız kuaförün sahibi evimize gelerek benim kendi yapmış olduğum dalgalı saçımı arkadan doğal bir şekilde hafifçr toplayıp duvağımı ve tacımı sabitledi.
Her şey bittiğine göre hayatımdaki belki de en özel davet için hazırım:)
Umarım yazdıklarım size biraz fikir, biraz ilham ve yardım kaynağı olmuştur.. Bunlar dışında yardımcı olabileceğim konular için lütfen bana yazın:)
Ve ne olursa olsun bunun kısa bir süre içinde biteceğini, bazı şeylerin istediğimiz gibi gitmese de belki öylesinin bizim için daha hayırlı olabileceğini unutmayın:) Bu stresli dönemde herekese kolaylıklar diliyorum ve tabii ki ömür boyu mutluluklar…
Tekrar Görüşmek Üzere:)

 

Gelinlik detaylarım:)” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir