NG Sapanca Hotels’de Bebeğinizle Hafta Sonu Tatili

Herkese Merhaba,

Öncelikle bu yazıyı hemen tatilden döndüğüm hafta paylaşmak istedim çünkü havalar hala güzel gidiyorken bebeğinizle ya da çocuğunuzla tatil yapmak istiyorsanız geç kalmayın diye… Önümüzde uzun bir bayram tatili var ve NG Sapanca Hotels bunu değerlendirmek için çok uygun bir tatil yeri.

 

Biz NG Sapanca Hotels’e İnci doğmadan yaklaşık 2-3 sene önce gitmiştik ve tam bir aile oteli olduğunu görüp bebeğimiz doğduktan sonra da mutlaka gelmeliyiz diye düşünmüştük. Otel büyük bir ormanın kıyısında hatta neredeyse içinde kurulu ve dolayısıyla havası bile insanı dinlendiriyor.

 

DSC_1261

 

Bu gördüğünüz güzel manzara odamızın manzarasıydı…

 

DSC_1264

 

DSC_1297

 

Otelin her yeri klasik dekorasyon ile zevkle döşenmiş mekanlar sunuyor. Bizim dekorunu en çok beğendiğimiz yer burasıydı, kahvaltıdan sonra gelip birer kahve içebilirsiniz derim:)

Eğer tatilinizi yazın planladıysanız otelde toplam 5 adet açık havuz bulunmakta ve bunların ikisi çocuk havuzu. Büyük havuzların bir tanesinde ise büyük kaydıraklar mevcut. En güzel tarafı da havuzların ağaçlık ve yemyeşil bahçeler içinde olması…

DSC_1303

DSC_1305

 

Bizim gittiğimiz hafta hava çok güzeldi ama İnci üşür mü diye emin olamadığımız için biz kapalı olan sıcak havuzları kullanmayı tercih ettik. Spa merkezindeki havuzun dışında iki yetişkin iki de çocuk havuzu bulunuyor. Daha soğuk havalarda ya da kışın havuz özlemi çekenler için çok ideal bir tercih.

 

Otelde aynı zamanda 2015 Dünya Lüx Spa Merkezleri Ödülünü almış olan çok güzel bir spa merkezi var. Sauna,buhar odaları, Türk hamamı ve dünya masajlarını bulabileceğiniz çok güzel ve ayrıntılı bir Spa Merkezi.

 

Biz kahvaltıdan sonra İnci’yi arabasına koyup temiz havada yürüyüş yaptık, tavşan evlerine bakıp İnci’ye tavşanları gösterdik ve günde 4-5 kez mutlaka parka gittik:)

Otelde ayrıca orman yürüş parkurları, basketbol ve mini golf sahaları da mevcut.

 

DSC_1434

 

DSC_1394

 

DSC_1370

 

 

Öğleden sonra İnci de uykusundan uyanıp yemeğini yedikten sonra sıcak havuzda onu eğlendirip biz de Emre ile nöbetleşe spa merkezinde dinlendik. Spa bölümüne 14 yaşından küçük çocuklar alınmıyor. Bu onların sağlığı için çünkü sauna, buhar odaları ve sıcak taş yatakları çocukların bilinçsizce eğelenebilecekleri yerler değil tam tersi onlara zarar verebilir.

 

 

DSC_1437

 

 

DSC_1438

 

Otelin içinde 3 yaşında çocukların ebeveynsiz olarak oynayabilecekleri çok güzel bir oyun alanı var. İnci küçük olduğu için biz 2 kez burada birlikte oynadık. Bu bölüm tamamen çocuklara yönelik olduğu için onlara zarar verecek her eşya en aza indirgenerek döşenmiş ve oyun alanında çocuklarla çok güzel ilgilendikleri için gelirseniz çocuklarınızı gönül rahatlığıyla bu alana teslim edebilirsiniz.

 

Ben bu tatili bir yaşındaki bir bebekle yaptığımız için parkları da dahil ederek yazdım, ister bebekli ister çocuklu ya da çift olarak gidin her şekilde çok güzel dinlenip yenileneceğiniz bir yer. Bizim deneyimlerimiz bu kadar, İnşallah yardımcı olmuştur, tekrar görüşmek üzere,

Sevgiler 🙂 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir