Yamuna Korse ve Yamuna Zayıflatıcı Tayt Deneyimim

Doğum yapan çoğu kadın gibi benim de bel ve karın bölgemde biraz da olsa elastikiyet kaybı, ödem, şekil bozukluğu gibi sorunlar meydana geldi. Doğum sonrası doktorum korse kullanmamı tavsiye ettiyse de ilk aylar nasılsa zamanla eski haline gelir diye düşündüğüm karnım aradan bir buçuk yıl geçmiş olmasına rağmen tamamen eski haline dönmedi. Kilom eskisi gibi fakat belim eskisinden daha kalın, karın bölgem eskisi gibi sıkı değildi.
Bu yazı da kalın bir bel ve gevşek bir karın ile geçirmek istemediğime karar verince bu durumu nasıl çözebileceğim konunda araştırma yapmaya başladım. Öncelikle şunu söylemek istiyorum sağlıklı beslenme ve biraz hareket ile desteklemediğimiz sürece hiç bir üründen mucize beklememeliyiz. Neyse, başta kullanmadığım korse hakkında bilgi toplamaya başladım ve Yamuna Korse markası ile bu şekilde tanıştım. Nasıl kullanıldığını, zarar ve faydalarını uzun bir süre okudum, sonunda kullanmaya karar verdim.

DSC_0116

Her üründe olduğu gibi korse kullanırken de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bedeninizi bel ölçünüze göre belirlemeniz ve tavsiye edilen süreden fazla takmamanız gerekiyor. Zararları ile ilgili okuduğum yazılarda bu iki noktanın göz ardı edildiğini gördüm. Mesela ben günde ortalama 4 saat kadar taktım.

 

Bel ölçüme göre gelen korseyi ilk takmaya çalıştığımda herhalde yanlış geldi diye düşündüm, çünkü o kadar dar giymeye alışık olmadığım için garipsemiştim 🙂 Neden o kadar dar olduğunu birkaç gün sonra anladım. Kullanmaya başladıktan sonra bedeniniz de o darlığa göre şekil almaya başladığı için yaklaşık bir hafta-10 gün sonra korseyi çok rahat iliklemeye başladım çünkü vücudumdaki şişlik gitmeye başlamıştı. Korsenin yanı sıra kısa ama düzenli yürüyüşler yapmaya ve beslenmeme dikkat etmeye başladım (nasıl beslendiğimi de başka bir yazıda ayrıntılı şekilde anlatacağım). Özetle tatlıyı neredeyse tamamen kesip yerine başta hurma, muz ve diğer meyveleri koydum karbonhidratı da azalttım.

DSC_0117

Baktım ki bir ayda belim yaklaşık 3-4 cm inceldi, zayıflatıcı taytı da denemeye karar verdim. Taytı kullanmaya başlayalı çok uzun süre olmamasına rağmen özellikle yürüyüş esnasında çok fazla ısınma terleme yaşadığım için bacaklarım da incelmeye başlamıştı. Tayt evde, dışarda, akşamları yürüyüşte, gündelik işlerimi yapmaya giderken hep üzerimdeydi. Önümüzde tatil planları var, uzun bir yaz var diye düşünüp başladığım bu yolda güzel sonuçlar almak beni beslenme konusunda da çok motive etti.

 

Bu da hem korseyi hem de taytı kullandıktan sonraki halim:)

DSC_0727

 

Bir de eklemek istiyorum taytı kullanmak korseyi kullanmaktan çook daha rahat çünkü üzerinizdeki varlığını korse gibi hissettirmiyor:) Yine de korsenin anında ince gösterme gibi bir avantajı var giysilerinizin içinde bir anda ince belli ve göbeksiz görünebiliyorsunuz:)

 

Son olarak ben bir uzman değilim, kilo verme ve korse ile incelme eylemine başlamadan önce bir doktora danışmanızda fayda var.

Benim korse ve tayt deneyimimolumluydu, siz de yaz öncesi düşünüyorsanız klavuz olması dileğiyle…:)

 

Sevgiler 🙂

Yamuna Korse ve Yamuna Zayıflatıcı Tayt Deneyimim” üzerine bir yorum

  1. Begüm Hanım Merhaba ;

    Bu tayt ile alt bacak kısmımızı zayıflatabilir miyiz ? biliyorsunuz alt bacak genelde genetik oluyor. Kimi insan kilolu bile olsa alt bacagı zayıf oluyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir